۱۸ کتاب زندگی نامه افراد موفق جهان که نباید از دست بدهید

بهترین کتاب های زندگینامه
بهترین کتاب های زندگینامه

کتاب های زندگینامه طرفداران بسیار زیاد نزد اهل کتاب دارند. این نوع کتاب ها شما را با حقایق زندگی افراد آشنا می کنند و نشان می دهند که چگونه با سختی ها و مشکلات مقابله کرده اند. این کتاب ها تاثیر بسیار زیادی در نگرش و طرز تفکر ما دارند چرا که بیشتر ما این افراد را به عنوان الگوی خود در نظر گرفته ایم و می خواهیم راه آن ها را ادامه دهیم. در این مقاله بهترین کتاب های زندگینامه را به شما معرفی کردیم. بدون شک مطالعه این کتاب ها شما را وارد فاز جدیدی می کنند و کمک می کنند که بهتر از قبل در مسیر موفقیت قدم بردارید.

چرا باید زندگی نامه افراد موفق و شخصیت های معروف را بخوانیم؟

کتاب های زندگی نامه محبوبیت بسیار زیادی دارند و مطالعه آن ها فواید بسیار زیادی دارد. اگر زندگینامه افراد را بخوانید از چندین حیث برای شما مفید واقع می شود و می توانید از تجربیان آن ها در زندگی خود استفاده کنید. باید کتاب زندگی نامه بخوانیم چون:

  • راه درست مقابله با مشکلات را می آموزیم
  • می توانیم از آن ها الگو بگیریم
  • راز موفقیت آن ها را کشف می کنیم
  • می توانیم ایده های جدید به دست بیاوریم
  • با نحوه زندگی آن ها آشنا خواهیم شد
  • کمک می کند که بهتر زندگی کنیم
  • به تربیت افکار کمک می کند

بهترین کتاب های زندگی نامه افراد بزرگ

خب پس از اینکه با اهمیت مطالعه کتاب های زندگینامه را درک کردیم نوبت به عمل کردن می رسد. برای پیدا کردن کتاب های موثر در این زمینه مجبور هستید جستجو کنید و زمان زیادی صرف آن نمایید. در این بخش لیستی بزرگ از بهترین کتاب های زندگینامه تهیه کرده ایم که کار شما را راحت تر کرده است. بهترین کتاب های زندگی نامه که حتما باید بخوانید عبارت اند از:

1- زندگینامه ایلان ماسک اثر اشلی ونس

کتاب زندگینامه ایلان ماسک
کتاب زندگینامه ایلان ماسک

زندگینامه ایلان ماسک کتابی فوق العاده اثر اشلی ونس است که درباره پولدار ترین فرد جهان یعنی ایلان ماسک نوشته شده است. مطالعه این کتاب به شما کمک می کند که با کارآفرین برجسته جهان و یکی از ثروتمندترین افراد در صنعت هوافضا آشنا خواهید شد.

این کتاب سرگذشت ایلان ماسک را از ابتدا تا کنون مورد بررسی قرار داده است. پس از خواندن این کتاب متوجه خواهید شد که ایلان ماسک چگونه و از کجا شروع کرده است و چرا الان یک فرد موفق و ثروتمند است. تمام اتفاقاتی که برای ایلان ماسک رخ داده است در این کتاب آورده شده است. اگر جزو افرادی هستید که به رشد و پیشرفت خود و جامعه بشری فکر می کنید مطالعه این کتاب به شدت به شما توصیه می شود.

برای خرید کتاب زندگینامه ایلان ماسک اینجا کلیک کنید

2- کتاب کفش باز (داستان موفقیت برند مشهور nike)

کتاب کفش باز
کتاب کفش باز

کتاب کفش باز اثر قیل نایت است که سرگذشت برند مشهور و محبوب نایک را مورد بررسی قرار می دهد. فیل نایت کارافرینی اهل آمریکا است که برند نایک را پایه گذاری کرده است. این شخص موفق در طول زندگی با شکست ها و مشکلات زیادی رو به رو شده است اما هم اکنون جزو افراد موفق و ثروتمند جهان است.

با مطالعه کتاب کفش باز با داستان چگونگی متولد شدن برند نایک آشنا خواهید شد. فیل نایت علاقه زیادی به ورزش و مخصوصا دویدن داشت و همین موضوع سبب شد تا برند نایک را راه اندازی کرده و …

برای خرید کتاب کفش باز اینجا کلیک کنید

3- کتاب زندگی من استیون هاوکینگ

کتاب زندگی من استیون هاوکینگ
کتاب زندگی من استیون هاوکینگ

استیون هاوکینگ دانشمندی شناخته شده و فوق العاده با علم بود که به طور ناگهانی در دوران نوجوانی دچار بیماری خاصی شد و دیگر نتوانست راه برود. این فرد با اینکه معلول شد فعالیت علمی خود را ادامه داد و جزو بهترین های دنیا بود. در این کتاب با سرگذشت استیون هاوکینگ آشنا خواهید شد و متوجه می شوید که استیون هاوکینگ چه زحمت هایی کشیده است تا به این مقام بزرگ برسد.

برای خرید کتاب زندگی من استیون هاوکینگ اینجا کلیک کنید

4- کتاب دختری با 7 اسم (فرار از کره شمالی)

کتاب دختری با هفت اسم
کتاب دختری با هفت اسم

کتاب دختری با 7 اسم اثر هیئون سو لی است که داستان دختری را بازگو می کند که از کشور خود یعنی کره شمالی فرار کرده است. کره شمالی جزو کشورهایی با محدودیت فراوان است که با تمام دنیا تفاوت دارد. پس از فرار از کره شمالی این دختر برای اینکه از جان خود محافظت کند 7 بار تغییر اسم می دهد. در این کتاب شما با کره شمالی، قوانین حاکم بر آن و مشکلاتی که مردمانش با آن رو به رو هستید آشنا خواهید شد.

برای خرید کتاب دختری با هفت اسم اینجا کلیک کنید

5- کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن

کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوشن
کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوشن

کتاب رهبری نوشته سر الکس فرگوسن است که محبوبیت بسیار زیادی دارد و مطالعه آن سبک مدیریت شما را به طرز چشمگیری بهبود خواهد داد. الکس فرگوسن زندگی نامه خود را در سال 2013 منتشر کرد اما کتاب رهبری را در سال 2015 نوشت. بنابراین این کتاب حاوی نکات مدیریتی و درس های مادام العمر بیشتری نسبت به زندگی نامه فرگوسن است.

الکس فرگوسن کتاب رهبری را به خانواده خود تقدیم کرد و در بخشی از متن اصلی کتاب می گوید: من بسیار خوش شانس بودم که با یک دختر شگفت انگیز آشنا شدم که پنجاه سال است با من بوده است. کتی به من سه پسر بسیار خوب داد که وارث اخلاق کاری ما بودند و باعث افتخار ما شدند. فرزندانم شور و اشتیاق غیر قابل تصوری به ما دادند. ما یازده نوه پنج تا بیست و یک ساله داریم.

این کتاب شامل گفتگوهای بین مایکل موریتز و سر الکس فرگوسن است که موضوعات بسیاری را در بر می گیرد. سوالاتی که به گفته الکس فرگوسن برخی از آن ها حتی برایش جالب نبوده است! همانطور که از عنوان پیداست، موضوعات این کتاب شامل مواردی است که هر رهبری باید ان ها را یاد بگیرد.

برای خرید کتاب رهبری اینجا کلیک کنید

6- کتاب میشل شدن

کتاب میشل شدن
کتاب میشل شدن

کتاب میشل شدن اثر میشل اوباما است که زندگی نامه خود را نوشته است. این کتاب به صورت رمان نوشته است و چگونگی میشل اوباما شدن را به مخاطب بیان می کند. میشل اوباما خاطرات کودکی، نوجوانی و آشنایی اش با اوباما را با لحنی ساده و زیبا بیان کرده است.

سادگی بیان و درآمیختن تجربیات شخصی میشل با تجربیات سیاسی اش باعث شده است که این کتاب جذابیت بیشتری داشته باشید. این کتاب به 24 زبان زنده دنیا به چاپ رسیده است و تاکنون فروش زیادی داشته است. اگر اهل مطالعه هستید پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان این کتاب فوق العاده را از دست ندهید.

برای خرید کتاب میشل شدن اینجا کلیک کنید

7- کتاب من و مولانا

کتاب من و مولانا
کتاب من و مولانا

کتاب من و مولانا نوشته ویلیام چیتیک نوشته است که زندگی نامه شمس تبریزی را شرح می دهد. این کتاب داستان زندگی جذاب مولانا جلال‌الدین رومی و داستان پیوندخوردن او و شمس تبریزی را بازگو می کند. این کتاب توسط محققان و نویسندگان غربی مورد نقد و بررسی قرار گرفته و در سال 83 موفق به دریافت جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در بخش بهترین کتاب خارجی شده است.

برای خرید کتاب من ومولانا اینجا کلیک کنید

8- کتاب انیشتین مجموعه دامیز

کتاب انیشتین مجموعه دامیز
کتاب انیشتین مجموعه دامیز

نظریه های شگفت انگیز انیشتین و تاثیر مهم اکتشافات او بر زندگی و علم مدرن در این کتاب جالب به زبانی ساده توضیح داده شده است. در این کتاب با زندگی شخصی و ایده های انیشتین و همچنین مهم ترین اتفاقاتی که افکار او را شکل دادند و راه را برای پیشرفت او هموار کردند آشنا خواهید شد. همچنین در مورد افکار و ایده های انیشتین، دانشمندانی که بر تحقیقات او تأثیر گذاشتند، ارتباط انیشتین با بمب اتم، جالب ترین موضوعات انیشتین و بزرگترین اشتباه او مهم ترین موضوعاتی هستند که در این کتاب شرح داده شده اند.

برای خرید کتاب انیشتین مجموعه دامیز اینجا کلیک کنید

9- کتاب زندگینامه پپ گواردیولا

زندگینامه پپ گواردیولا
زندگینامه پپ گواردیولا

کتاب زندگینامه پپ گواردیولا توسط روزنامه نگار سرشناس فوتبال گلیم بلاگ نوشته شده است. نویسنده در این کتاب از زندگی گواردیولا به ویژه در دوران تمرین بی نظیرش در بارسلونا می گوید و رازهای موفقیت او را فاش می کند.

در این کتاب می توانید پاسخ سوالات مختلف را بیابید. سوالاتی مانند: پپ چگونه به لاماسیا راه یافت، چگونه بازیکن شد، چرا در طول بازی بارسا را ​​ترک کرد، چرا مربی تیمی در دسته چهارم شد و چگونه سرمربی بارسلونا شد. چرا پپ پرافتخارترین تیم تاریخ فوتبال را ترک کرد؟

برای خرید کتاب پپ گواردیولا اینجا کلیک کنید

10- کتاب خاطرات شعبان جعفری

کتاب خاطرات شعبان جعفری
کتاب خاطرات شعبان جعفری

کتاب خاطرات شعبان جعفری، بخش‌های مختلفی از زندگی شعبان جعفری از ابتدای زندگی تا شرکت در کودتای 28 مرداد و فریادهایی که در پارک فعلی شهرداری به راه انداخت را در بر دارد. شعبان جعفری علی رغم اینکه یک ورزشکار باستانی است علاقه زیاد خود را به این رشته پنهان نمی کند. اما بیشتر به این عنوان شناخته می شود که در زمان شاه خیانت های زیادی به مردم ایران کرد.

برای خرید کتاب خاطرات شعبان جعفری اینجا کلیک کنید

11- کتاب چه گوارا زندگی انقلابی

کتاب چه گورا زندگی انقلابی
کتاب چه گورا زندگی انقلابی

کتاب چه گوارا زندگی انقلابی کامل‌ترین بیوگرافی چه گوارا است که به پانزده زبان زنده دنیا منتشر شده است. این کتاب شرحی کامل از زندگی خارق‌العاده این انقلابی جذاب است که رویای حماسی او پایان دادن به فقر و بی‌عدالتی در آمریکای لاتین بود.

در این کتاب با دوران کودکی پر رونق تا میدان های نبرد انقلاب کوبا، از راهروهای قدرت در دولت کاسترو تا شکست در مبارزه و مرگ کنگو در بولیوی آشنا می شوید و خواهید دید که چه گوارا چه ایده های ناب و بکری برای نجات آمریکای لاتین داشته است.

برای خرید کتاب چه گوارا زندگی انقلابی اینجا کلیک کنید

12- کتاب هر روز موهبتی است اثر جان کری

کتاب هر روز موهبتی است
کتاب هر روز موهبتی است

کتاب هر روز موهبتی است نوشته جان کری است که زندگی نامه خودش از کودکی تا سال 2018 را بیان کرده است. جان کری در این کتاب به شرح زندگی خود می پردازد و از دوران کودکی، تحصیل و حضورش در جبهه های جنگ ویتنام می گوید. او کتاب خود را هر روز یک برکت می نامد زیرا معتقد است هر روز زندگی او پس از نجات از جنگ هدیه ای از جانب خداوند است.

برای خرید کتاب هر روز موهبتی است اینجا کلیک کنید

13- زندگی نامه شاه عباس اول

زندگینامه شاه عباس اول
زندگینامه شاه عباس اول

کتاب زندگانی شاه عباس اول اثر نصرالله فلفسفی اسن که در ان جنبه های مختلف زندگی این شخصیت تأثیرگذار در تاریخ و فرهنگ ایران را بیان می کند. این کتاب به دلیل یکپارچگی و نگارش روان، مشهورترین اثر فلسفی نصرالله است که خواننده را کاملاً در حال و هوای آن لحظه تاریخی غرق می کند و چندین بار تجدید چاپ شده است.

برای خرید کتاب زندگینامه شاه عباس اول اینجا کلیک کنید

14- کتاب سرزمین موعود اثر باراک اوباما

کتاب سرزمین موعود
کتاب سرزمین موعود

کتاب سرزمین موعود کتابی فوق العاده اثر باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا است که خاطرات خود را با صادقانه ترین لحن ممکن از دوران کودکی تا پایان دوره اول ریاست جمهوری خود ارائه می کند. سرزمین موعود جزو پرفروش‌ ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است و به عنوان بهترین و مهم‌ترین کتاب سال 2020 شناخته می‌شود.

برای خرید کتاب سرزمین موعود اینجا کلیک کنید

15- کتاب ژوزه مورینیو (رهبری به سبک آقای خاص)

کتاب ژوزه مورینیو رهبری به سبک آقای خاس اثر رابرت بیزلی است شخصیت و نحوه رهبری آقای مورینیو را شرح داده است.مورینیو به عنوان یکی از موفق ترین مربیان ورزشی شناخته می شود و بسیاری از مردم مجذوب حرفه و ایده های او هستند.

برای خرید کتاب ژوزه مورینیو اینجا کلیک کنید

16- کتاب ارنست همینگوی خبرنگار

کتاب ارنست همینگوی حبرنگار
کتاب ارنست همینگوی حبرنگار

کتاب ارنست همینگوی خبرنگار نوشته ویلیام وایت است که به پنج بخش خبر نویسی: 1920-1924، اسکوایر: 1933-1936، جنگ داخلی در اسپانیا: 1937-1939، جنگ جهانی دوم: 1941-1944 و پس از جنگ ها. : 1949- “. 1956” تقسیم شده است . ارنست همینگوی به عنوان یکی از مشهورترین نویسندگان نسل خود است که محبوبیت بسیار زیادی دارد.

برای خرید کتاب ارنست همینگوی خبرنگار اینجا کلیک کنید

17- کتاب معمای هویدا

کتاب معمای هویدا
کتاب معمای هویدا

کتاب معمای هویدا اثر عباس میلانی مورخ و نویسنده ایرانی آمریکایی است که زندگی نامه امیر عباس هویدا را شرح داده است. این کتاب دربرگیرنده اطلاعاتی از اوایل زندگی هویدا، مشارکت وی در سیاست و 12 سال نخست وزیری در زمان محمدرضا پهلوی و اعدامش پس از انقلاب ایران است.

برای خرید کتاب معمای هویدا اینجا کلیک کنید

18- کتاب سرگذشت من

کتاب سرگذشت من
کتاب سرگذشت من

کتاب سرگذشت من بر اساس بیوگرافی کمدین معروف چارلی چاپلین توسط خود او نوشته شده است. چرالی در این کتاب بیان می کند: وقتی به رختکن رفتم با خودم فکر کردم بهتر است شلوار گشاد و چوب نازک، یک جفت چکمه بزرگ و کلاه دربی بپوشم. می خواستم بی دست و پا به نظر برسم. شلوار گشاد، کت سنگین، کلاه کوچک و کفش های خیلی بزرگ. اینگونه بود که بزرگترین بازیگر و کمدین وارد دنیای سینما شد.

چارلی در این کتاب علاوه بر توصیف شخصیت خود دیدگاهش درباره هنر، سینما، تئاتر، بازیگری و بازیگران، نویسندگان و شاعران، و در مورد جنگ و صلح، فقر و ثروت آن، محدودیت سلاح های هسته ای و فلسفه زندگی را نیز بیان می کند.

برای خرید کتاب سرگذشت من اینجا کلیک کنید

جمع بندی

در این مقاله بهترین کتاب های زندگینامه افراد را به شما معرفی کردیم. هر یک از کتاب های معفی شده سرگذشت زندگی افراد موفق جهان هستند. مطالعه این کتاب ها باعث می شود که با نحوه زندگی، شکست ها، نحوه مقابله با مشکلات و … آشنا شوید و دید بهتری نسبت به افراد موفق و زندگی آن ها داشته باشید.

شما چه کتاب های زندگینامه ای را مطالعه کرده اید؟ خوشحال می شویم تجربیات خود را با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد ویژه:

بهترین کتاب های تاریخ که حتما باید بخوانید

نویسنده مطلب: behzadsepehri

منبع مطلب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.