بیوگرافی الکساندر مک کوئین

در این مطلب از مجله دنیای مد با زندگی کوتاه و موفق الکساندر مک کوئین، طراح مد و فشن انگلیسی بیشتر آشنا خواهیم شد.

لی الکساندر مک کوئین (Lee Alexander McQueen) در ۱۷ مارس ۱۹۶۹ در لندن به دنیا آمد. او از کودکی با طراحی و دوخت لباس برای سه خواهرش، علاقه‌اش را به دنیای مد ابراز کرد.

الکساندر وارد موسسه خیاطی­ Gieves & Hawkes شد و سپس به شرکت تولید پوشاک Angels & Bermans پیوست. سپس برای Koji Tatsuno ، طراح آوانگارد مشغول به کار شد. بعد از این، الکساندر به میلان رفت و دستیار Romeo Gigli شد.

الکساندر مک کویین پس از بازگشت به شهر لندن، در سال ۱۹۹۲ از دانشگاه هنر و طراحی لباس Central Saint Martin’s College مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه طراحی مد و فشن دریافت کرد.

کالکشن فارغ‌التحصیلی مک کویین

کلکسیونی که او به عنوان پروژه‌ی پایانی دانشگاه خود طراحی کرده بود از شخصیت جک قاتل (Jack the Ripper) الهام گرفته شده بود.

دوران حرفه ای کار

الکساندر پس از کسب مدرک خود به صورت حرفه ای شروع به طراحی لباس برای بانوان کرد. وی شرکت خود را در سال ۱۹۹۲ میلادی با نام برند الکساندر مک کوئین بنا نهاد.

کار با برندهای مطرح

در اکتبر ۱۹۹۶ ، مک کوئین به عنوان مدیر ارشد طراح لباس برند ژیوانشی ( Givenchy ) انتحاب شد و تا سال ۲۰۰۱ در این برند مشغول بکار بود.

موفقیت های الکساندر مک کویین

موفقیت‌های مک کوئین در زمینه‌ی طراحی و مد چهار عنوان برترین طراح سال انگلیسی (در سال های ۱۹۹۶، ۱۹۹۷، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳) و نیز نشان طراح سال را از سوی شورای طراحان مد آمریکا را (در سال ۲۰۰۳) برایش به ارمغان آورد. در همین سال نشان فرمانده رتبه‌ی امپراتوری بریتانیا را از دست ملکه انگلستان دریافت نمود.

مرگ الکساندر مک کوئین

مادر الکساندر مک کوئین نیز در ۲ فوریه ۲۰۱۰ از دنیا رفت. یک روز قبل از برگزاری مراسم ختم مادرش، یعنی در روز ۱۱ فوریه، جسد الکساندر مک کویین را در آپارتمانش در شهر لندن پیدا کردند. دلیل مرگ او، خودکشی اعلام شد.

نویسنده مطلب: modeworld.ir

منبع مطلب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.