درباره قسمت نوزدهم 19 سریال جیران | نقد و بررسی + لینک دانلود

قسمت نوزدهم 19 سریال جیران، یکی از مجموعه های پرطرفدار این روزهای شبکه نمایش خانگی منتشر شد. حالا که کم کم داریم به قسمت های پایانی فصل اول سریال جیران نزدیک می شویم (هنوز معلوم نیست فصل دوم ساخته خواهد شد یا خیر) اتفاقات ریتم تندتری به خود گرفته اند و هر اپیزود دست خوش چندین اتفاق و خرده داستان است.

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی قسمت 19 سریال جیران بپردازیم.

قسمت نوزدهم سریال جیران 19
قسمت نوزدهم سریال جیران 19

درباره قسمت نوزدهم سریال جیران قسمت 19

شاید اولین چیزی که در قسمت 19 سریال جیران نظر بیننده ر به خود جلب می کند، شخصیت های روی پوستر این قسمت باشد. روی پوستر قسمت نوزدهم جیران، هیچ کدام از شخصیت های محوری به چشم نمی خورند و این شکوه السلطنه و جمال آقا یا همان کوچول خان هستند که تصویرشان بر روی پوستر این اپیزود نقش بسته است.

البته با مشاهده این اپیزود متوجه خواهید شد که چرا تصویر این دو به عنوان شخصیت های اصلی قسمت 19 سریال جیران انتخاب شده است.

دانلود قسمت 19 سریال جیران قسمت نوزدهم

برای دانلود قسمت نوزدهم 19 سریال جیران می توانید به لینک زیر مراجعه کرده و این قسمت را در کیفیت دلخواه خود دریافت نمایید.

دانلود قسمت 19 سریال جیران (قسمت نوزدهم) کامل

داستان قسمت 19 جیران

پیش از صحبت در رابطه با آنچه در قسمت نوزدهم سریال جیران خواهید دید، بد نیست مروری داشته باشیم بر آنچه در قسمت های اخیر این سریال اتفاق افتاده است:

پس از اینکه مهدعلیا در غیاب ناصرالدین شاه، جیران را از حرمسرا و قصر بیرون کرد، جیران تصمیم می گیرد برای وداع و تاکید بر بی گناهی خود در قضیه خدیجه چهریقی نزد شاه به شکارگاه برود. این حضور سرزده جیران، جان شاه را نجات می دهد. چرا که موجب می شود تا تاصرالدین شاه شراب زهرآلودی که سارای گرجی به وسیله آن قصد کشتن شاه را داشت، ننوشد.

صحنه هایی از قسمت های قبلی سریال جیران
صحنه هایی از قسمت های قبلی سریال جیران

پس از این اتفاق جیران اردوگاه را ترک و قصد رفتن به تجریش می کند. اما مدتی بعد سربازان شاه جیران را بی هوش در راه می یابند و برای مداوا به قصر می برند. شاه نیز شکار خود را نیمه کاره رها کرده و راهی قصر می شود.

پس از این اتفاقات خبری مسرت بخش، شاه را غرق سور و شادی می کند. جیران باردار است و این را طبیب فرانسوی به ناصرالدین شاه می گوید. این دو حادثه بار دیگر جیران را به عزیزترین زن برای شاه بدل می سازد. شاه که بار دیگر عاشق و دلباخته جیران شده، اعلام ولیعهدی پسر تاجی را به بعد موکول می کند تا شاید اگر جیران فرزند ذکور به دینا آورد، او را ولیعهد و جانشین خود نماید.

این کار تاجی، مهد علیا و بسیاری دیگر را بر آشفته می دارد. اکنون آن ها بر آنند که جیران را از سر راه خود کنار بزنند. شاید تاکنون حدس زده باشید که تصویرشکوه السلطنه و کوچول خان بر روی پوستر این قسمت نقش بسته. بله این دو نقشه هایی برای جیران دارند. پیشنهاد می کنیم تماشای قسمت 19 سریال جیران را به هیچ عنوان از دست ندهید چرا که این اپیزود آبستن حوادث و اتفاقات زیادی خواهد بود.

ماجرای یک عشق قدیمی

از همان قسمت‌های نخست همواره این سئوال مطرح بود که چرا سلمان نسبت به سیاوش و سرنوشت او با ترحم و همدلی بیشتری برخورد می‌کند. سئوالی که بالاخره پاسخش در قسمت هجدهم سریال جیران روشن شد. شباهت‌های بسیاری که میان سلمان و سیاوش بود و عشق پاکی که به دو خدیجه رعیت‌زاده داشتند و شاهان قاجار هر دو را از چنگشان درآوردند باعث شد سلمان بیش از همیشه نسبت به سیاوش احساس نزدیکی کند. در سکانس پایانی و صحبت‌های خدیجه چهریقی با سلمان ردپای یک عشق قدیمی که هنوز هم تازه و گیرا است به خوبی دیده می‌شود.

درخواست جیران از شاه

در میان تمامی کش‌مکش‌ها در دربار ناصری تنها چیزی که شاه قاجار را دلخوش به آینده می‌کند بارداری جیران و فرزندی است که قرار است جانشین شاه شود. خلوت عاشقانه شاه و جیران در این قسمت نشان داد جیران دیگر آن دختر ساده روستایی نیست و سیاست‌های داخل حرمسرا روی او هم تاثیر گذاشته است و او به خوبی دریافته که از عشق بی حد شاه به خودش می‌تواند بهره خوبی ببرد. درخواست جیران از شاه در میان کلمات کنایه آمیز این بود که او را عقد رسمی کند تا فرزندش بتواند جانشین خلف شاه در آینده باشد. درخواستی که می‌تواند در قسمت‌های بعد جنجال‌های بسیاری را ایجاد کند.

زمان پخش قسمت ۱۹ سریال جیران (قسمت نوزدهم)

قسمت جدید سریال جیران جمعه هر هفته ساعت ۸ صبح در شبکه نمایش خانگی و سایت‌های دانلود قانونی فیلم و سریال مانند سریالینو منتشر می‌شود. قسمت نوزدهم ۱۹ سریال جیران نیز مطابق روال گذشته در روز جمعه ۲۷ خرداد ماه در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. برای دانلود قسمت ۱۹ جیران در ۵ کیفیت Bluray, ۱۰۸۰hq, ۱۰۸۰p, ۷۲۰p, ۴۸۰p بر روی لینک بالای صفحه کلیک کرده و کیفیت دلخواه‌تان را انتخاب و دانلود نمایید.

همچینن در صورت تمایل می‌توانید قسمت‌های قبلی جیران را نیز به صورت کامل از سایت سریالینو دریافت کنید.

منبع: ویکی پدیا و فیلیمو

نویسنده مطلب: filmbaz

منبع مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.