محبوب ترین گروه های کی پاپ k-pop

در این مطلب سعی دارم به معرفی معروف ترین و محبوب ترین گروه های کی پاپ k-pop کره ای بپردازیم. با این معرفی همراه من باشید.

محبوب ترین گروه های k pop
محبوب ترین گروه های k pop

موج کره‌ای در چند سال اخیر جهان را فرا گرفت و موسیقی کره ای یا همان K-MUSIC در میان جوانان و نوجوانان جای خود را باز کرد. کی پاپ (K-POP) موسیقی پاپ کره ای از تمام سبک‌ های موسیقی بیشتر جا افتاد و گروه های کی پاپ به چارت‌های جهانی راه پیدا کردند. گروه های مختلفی در کره سبک موسیقی کی پاپ را اجرا می کند که در جهان به شهرت بسیاری رسیده اند. در ادامه به معرفی محبوب ترین گروه های کی پاپ می پردازم.

کی پاپ چیست؟

k-pop bands
k-pop bands

پاپ کره‌ای یا کی-پاپ K-pop، به کره‌ای: 가요، گایو شامل الکتروکیپاپ و دنس کی‌پاپ، بابلگام پاپ، رقص، الکترونیک، الکتروپاپ، هیپ هاپ، راک و آر اند بی است که ریشه آن به کره جنوبی بر می‌گردد. این سبک به شکل یک خرده‌فرهنگ در میان نوجوانان و جوانانِ سراسر جهان درآمده است و هواداران میلیونی را نیز با خود همراه کرده‌است و این امر سبب شده که صنعت موسیقی کره جنوبی پیشرفت فوق‌العاده ای در قرن اخیر داشته باشد و خود را در بین پنج صنعت موسیقی برتر جهان ببیند.

در خارج کشور واژه پاپ کره ای معمولاً در تعریف ترانه‌هایی بکار می‌رود که توسط آیدل‌های کره‌ای اجرا می‌شود. این ترانه‌ها بیشتر سبک‌های رقص پاپ کره ای، رقص الکترونیک، هیپ هاپ و آر اند بی و الکتروموج کره ای و الکتروپاپ کره ای را دربر می‌گیرند که به ریشه در موسیقی کره جنوبی دارد. در سال ۲۰۱۹ کی پاپ به عنوان ششمین مارکت موفق جهان اعلام شد.

شاید پیش خودتان بگویید دلیل این نامگذاری چیست؟ خب باید بگوییم K اولین حرف لاتین کره (KOREA) و پاپ (POP) نیز سبک موسیقی آن‌هاست. همچنین به موسیقی رپ کره‌ای نیز K-RAP گفته می‌شود. خوانندگان سولو و گروه‌های بسیاری در صنعت موسیقی کره در حال فعالیت هستند که برخی از آن‌ها به شهرت جهانی رسیدند و بسیاری از رکوردها را جا به جا کرده‌اند. از رکوردهای فروش و چارت‌های موسیقی بگرید تا شبکه‌های اجتماعی.

محبوب ترین گره های کی پاپ کره ای

در ادامه به معرفی بهترین گروه های کی پاپ کره ای می پردازم. همراه من باشید.

گروه بی تی اس (BTS)

گروه بی تی اس (BTS)
گروه بی تی اس (BTS)

این گروه کره‌ای در سال 2013 تشکیل شد و تاریخ موسیقی کره‌ای و کی پاپ را دگرگون کرد. گروه BTS متشکل از 7 خواننده با نام‌های جیمین (Jimin) جِی هوپ (J hope) جانگ‌کوک (Jangkook) شوگا (Suga) وی (V) جین (Jin) و آراِم (RM) است که معروف‌ترین گروه شناخته شده در سطح جهان هستند. در آمریکن موزیک اواردز امسال، آن‌ها اجتماعی‌ترین و محبوب‌ترین هنرمند میان مردم شناخته شدند و از سال 2013 پیشرفت خیره‌کننده‌ای داشتند.

این گروه کره‌ای اجراها و تورهای بسیاری را در سراسر جهان برگزار کرده است و اخیرا کنسرت BTS در عربستان سر و صدا جنجال ایجاد کرد. آهنگ Boy with luve گروه BTS که با همکاری خواننده آمریکایی هالزی (Halsey) پخش شد توانست به صدر چارت‌های معتبر موسیقی برسد. آهنگ‌های دیگر این گروه با نام‌های DNA، Fake Love و Mic Drop هم جایگاه خوبی در میان دیگر آهنگ‌های چارت موسیقی جهان پیدا کرده‌اند. پس اگر به کره سفر می‌کنید چند موسیقی از گروه BTS و K-pop در گوشی خود داشته باشید و با آن رقص‌های مخصوص این موسیقی‌ها را انجام دهید.

برای معرفی اختصاصی گروه بی تی اس و بیوگرافی اعضای این گروه محبوب کی پاپ به روی این لینک کلیک کنید.

گروه اکسو (EXO)

گروه اکسو (EXO)
گروه اکسو (EXO)

در ایران گروه‌های BTS و EXO بیشترین طرفداران را در موسیقی کی پاپ دارند. گروه اکسو دو بخش چینی و کره‌ای دارد که با نام‌های اکسوکی و اکسواِم شناخته می‌شوند. اعضای این گروه متشکل از شیومین، سوهو، لی، بک‌هیون، چن، چانیول، دی.او.، کای و سهون است. EXO نیز جوایز بسیاری در داخل و خارج از کشور کره گرفته است و تحت لیبل اِس‌اِم اینترتیمنت فعالیت می‌کنند.

شاید آهنگ‌های معروف اکسو را بشناسید. Ko Ko Bop ، Monster و Love shot از معروف‌ترین آهنگ‌های کره‌ای است که در سطح جهان طرفدار پیدا کرده‌اند. تشکیل گروه اکسو چندین سال طول کشیده است. اولین عضو آن‌ها سوهو بود که در سال 2006 به اِس‌اِم اینترتیمنت پیوست. اعضای دیگر نیز تا سال 2011 گرد هم آمدند تا بتوانند موسیقی را در دو کشور چین، کره‌جنوبی پیشرفت و ترویج دهند. اکسو کم کم راه خود را به بازارهای جهانی باز کرد و در آمریکا و دیگر کشورهای جهان شهرت پیدا کرد.

برای معرفی کامل اعضای گروه محبوب اکسو به این لینک مراجعه کنید.

گروه بلک پینک (BlackPink)

گروه بلک پینک
گروه بلک پینک

گروه کره‌ای متشکل از 4 دختر که همین چند وقت پیش رکوردها را جا به جا کردند. اعضای گروه بلک‌پینک متشکل از جیسو، لیسا، جنی و رُزِی است. بلک پینک خیلی زود جایگاه خود را در دل دختران جا کرد و با آهنگ‌های خود نوجوانان و جوانان را طرفدار خودشان کرد. تک آهنگ Du-Du-Du-Du گروه بلک پینک رکوردها را جا به جا کرد و در بیلبورد 100 رتبه‌ی 55 را به دست آورد.

شاید باور نکنید این گروه کره‌ای، گاهی دلیل سفر دختران به کشور کره جنوبی برای خواننده شدن هستند. هر کدام از خوانندگان Blackpink بیش از چندین میلیون دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام دارند و شهرت‌شان روز به روز در حال افزایش است.

برای معرفی دقیق تری از بیوگرافی دخترای گروه کی پاپ بلک پینک به روی این لینک کلیک کنید.

گروه بیگ بنگ (Big Bang)

گروه بیگ بنگ
گروه بیگ بنگ

برخی از رسانه‌ها به آن‌ها لقب پادشاه کی پاپ را داده‌اند. بیگ بنگ جزو اولین گروه‌های کی پاپ بود که به شهرت بسیاری رسید و توانست موسیقی کره‌ای را در سراسر جهان جا بیاندازد. جی دراگون (G-Dragon)، تی‌او‌پی (T.O.P)، تائه‌یانگ (Taeyang) و دائه‌سونگ (Daesung) از اعضای این گروه هستند. سنگوری دیگر عضو این گروه در سال 2019 بازنشست شد.

گروه بیگ‌بنگ سابقه‌ای طولانی در صنعت کی پاپ و موسیقی کره‌ای دارد. شاید شهرت آن‌ها الهام بخش تشکیل گروه‌هایی مانند اکسو و بی تی اِس باشد. به هر ترتیب اگر دوست دارید با موسیقی کره‌ای در ده سال قبل آشنا شوید موسیقی گروه بیگ‌بنگ کمک‌تان خواهد کرد تا این حس را تجربه کنید. شعرهای غنی و خوب از ویژگی‌های موسیقی کره‌ای است که با رقص و نور ترکیب می‌شود و چیزی فراتر را به شنونده ارائه می‌کند.

گروه توایس (TWICE)

گروه توایس
گروه توایس

گروه توایس با 13.3 میلیون فالوور در اینستاگرام و همکاری با خواننده‌ای چون آریانا گرانده راه خود را برای ورود به بازارهای جهانی هموار کرد. گروه توایس از 9 دختر کره‌ای با نام‌های جیهیو، نایون، جونگ یون، مومو، سانا، مینا، داهیون، چه یونگ و جویی تشکیل شده است. داستان تشکیل این گروه در سال 2015 مانند تشکیل گروه وان دایرکشن در سال 2010 است. اعضای این گروه در برنامه تلویزیونی (16) یا Sixteen انتخاب شده‌اند و از آن زمان چند آلبوم وارد بازار کردند.

گروه گرلز جنریشن (Girls Generation)

Girls Generation گروه کی پاپ
Girls Generation گروه کی پاپ

گروه گرلز جنریشن از گروه‌های دخترانه قدیمی کره‌ای‌ست که در سال 2007 تشکیل شده است. این گروه را با نام اس‌ان‌اس‌دی نیز می‌شناسند. گروه گرلز جنریشن از 8 دختر با نام‌های سانی، تیفانی، هیویئون، یوری، سویانگ، یونآ، سئوهیون و ته‌یئون تشکیل شده است. این گروه دخترانه از معروف‌ترین گروه‌های موج کره‌ای هستند و در کشور کره به آن‌ها لقب خوانندگان ملی و خوانندگان دختر ملی را دادند تا ارزش این گروه در صنعت موسیقی کره و کی پاپ به صورت کامل حفظ شود. این گروه جوایز بسیاری برده است و در سطح جهانی بسیار جا افتاده‌اند.

کلام آخر

صنعت موسیقی کره‌ همیشه در حال پیشرفت است و چشم به رکوردهای جدید دارند. خوانندگان کره‌ای شاید به دنبال جوایز گرمی و اسکار نیز باشند. اما از طرف دیگر شهرت‌شان باعث رونق گردشگری در کره جنوبی شده است و هر سال نوجوانان زیادی برای تست خوانندگی به این کشور سفر می‌کنند تا با قبول شدن در تست‌ها بتوانند تبدیل به آیدل بعدی شوند. آیدل کلمه‌ایست که برای معرفی خوانندگان گروهی به کار می‌برند. معمولا برای تبدیل شدن به آیدل باید سختی‌های زیادی را به جان بخرید و تمرین زیادی در رقص، خواندن و فراگیری زبان کره‌ای انجام دهید. فرقی ندارد چندساله باشید وقتی وارد صنعت کی پاپ و موسیقی کره می‌شوید به شما آیدل می‌گویند. درآمد آیدل‌ها در چند سال اخیر بسیار بالا رفته است شما کدام گروه یا هنرمند کره‌ای که در این سبک موسیقی فعالیت دارد دوست دارید؟ نظرات خود را در قیمت کامنت ها در پایین این صفحه با من در میان بگذارید.

نویسنده مطلب: Sara Kamali

منبع مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.