معرفی فیلم جومانجی: مرحله بعدی | مهیج، با چالش های شگفت انگیز

فیلم جومانجی 3 قرار است دنباله‌ای برای جومانجی 2 بوده و اشارات بیشتری به شماره اول فیلم داشته باشد. در این مطلب نگاهی به داستان، بازیگران،تریلر و بیوگرافی بازیگران فیلم Jumanji 3 خواهم داشت.

فیلم جومانجی 3
فیلم جومانجی 3

بعد از موفقیت شگفت‌انگیز فیلم Jumanji 2 و عبور از فروش 1 میلیارد دلاری، طولی نکشید که ساخت دنباله‌ای برای آن تایید شد. فیلم جومانجی 3 با نام کامل Jumanji: The Next Level قرار است به زودی اکران شود و طرفداران را دوباره وارد دنیای شگفت انگیز این بازی کند. با توجه به تریلرهای جذابی که منتشر شده، انتظار یک ماجراجویی فوق‌العاده دیگر به همراه شخصیت‌های قدیمی و جدید آن را داریم. در ادامه هر آنچه از این فیلم جدید می‌دانم را با هم مرور می‌کنیم و سپس به بیوگرافی 4 شخصیت اصلی جومانجی خواهم پرداخت.

با من همراه باشید.

Jumanji: The Next Level
Jumanji: The Next Level

نگاهی به قسمت های قبلی فیلم Jumanji

جای تعجبی ندارد که ریبوت / دنباله فیلم جومانجی سال 1995 که یکی از موفق‌ترین عرضه‌های سونی است ساخته شود. فیلم جومانجی 2 توانست با بودجه 100 میلیون دلاری، 962 میلیون دلار فروش کند. اگرچه در فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle اشارات کمی به نسخه اولیه این فیلم شد اما در عوض فیلم جومانجی 3 (Jumanji 3) به مرتبط کردن هرچه بیشتر این مجموعه با نسخه اصلی فیلم جومانجی ادامه خواهد داد. فیلم Welcome to the Jungle در واقع دنباله نسخه اصلی فیلم جومانجی به کارگردانی جو جاناتان است که در سال 1995 اکران شد. رابین ویلیامز ستاره نسخه اصلی فیلم جومانجی بود. این فیلم درباره دو بچه بودند که با انجام یک بازی تخته‌ای باعث شدند تا موجودات و دنیای جومانجی به دنیای واقعی راه پیدا کنند.

Jumanji 3
Jumanji 3

ایده فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle از نسخه اصلی فیلم جومانجی گرفته شد، اما این بار به جای وارد کردن بازی به دنیای واقعی، خود بازیکنان به محیط بازی فرستاده شدند. برای هماهنگ شدن هرچه بیشتر فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle با بینندگان مدرن، این فیلم به یک بازی ویدیویی تبدیل شد. با توجه به این که نسخه اصلی فیلم جومانجی مورد علاقه واقع شده بود، بدون شک طرفداران رابین ویلیامز درباره ساخت نسخه جدیدی از فیلم جومانجی شک داشتند، البته دواین جانسون سریعا اشاره کرد که فیلم جدید جومانجی بازسازی کامل این فیلم نبوده و در واقع دنباله‌ای برای نسخه اصلی این فیلم خواهد بود. همچنین دواین جانسون قول داد که از شخصیت رابین ویلیامز، آلن پریش نیز در فیلم جدید جومانجی یاد خواهد شد و همانطور که طرفداران این مجموعه شاهد بودند، این کار با نشان دادن پناه گرفتن شخصیت نیک جوناس، یعنی مک‌دونو در خانه درختی که توسط پریش ساخته شده بود، انجام شد.

Jumanji 3 Cast
Jumanji 3 Cast

فیلم جومانجی 3 چه زمانی اکران خواهد شد

در حال حاضر فیلم جومانجی 3 قرار است در 13 دسامبر 2019 (22 آذر 1398) به روی پرده‌های سینما برود. این تاریخ درست یک هفته قبل از اکران قسمت نهم فیلم جنگ ستارگان است. جومانجی 2 هم قبلا در سال 2017 پس از فیلم Star Wars: The Last Jedi اکران شد اما هر دو فیلم توانستند عملکرد قابل توجهی را در باکس آفیس داشته باشند و احتمالا امسال هم اینگونه خواهد بود.

فیلمبرداری Jumanji 3 در اوایل دی 97 آغاز شده و در اوایل اردیبهشت 1398 به اتمام رسید دواین جانسون با انتشار تصویر زیر در اینستاگرام این موضوع را اعلام کرد:

دواین جانسون-جومانجی 3
دواین جانسون-جومانجی 3

بازیگران فیلم Jumanji 3 چه کسانی هستند

Jumanji 3 Wallpaper
Jumanji 3 Wallpaper

گروه بازیگران اصلی شماره قبل یعنی دواین جانسون، کوین هارت، کارن گیلان و جک بلک همگی در کنار بازیگران دوران جوانی شخصیت‌ها یعنی آلکس ولف، سرداریوس بلیر، مورگان ترنر و مدیسون آیسمن بازگشته‌اند. همچنین می‌دانیم که ریس داربی (Rhys Darby) هم در فیلم به عنوان راهنمای بازیکنان یعنی نایجل، دوباره ایفای نقش می‌کند.

Nick Jonas &  Awkwafinack
Nick Jonas & Awkwafinack

نیک جوناس هم قرار است برای ایفای نقش شخصیت «جفرسون سیپلین مکدونا» در کنار کولین هنکس در نقش نسخه مسن‌تر او بازگردد. بازیگران جدیدی که اضافه شده‌اند شامل آوکوافینا (Awkwafina) از فیلم Crazy Rich Asians، دنی گلاور، دنی دویتو و دانیا رامیرز هستند. اسکات رزنبرگ و جف پینکر فیلمنامه جومانجی 3 را نوشته‌اند و جیک کاسدان قرار است فیلم را کارگردانی کند.

داستان فیلم جومانجی 3

این فیلم که سومین قسمت از مجموعه فیلم‌های جومانجی هست ، یک بار دیگر ماجراجویی‌های چهار نوجوان قسمت دوم را دنبال می‌کند که دوباره وارد دنیای اسرارآمیز جومانجی با ظاهرهای متفاوت می‌شوند. دنیایی خطرناک پر از جانوران مختلف همراه با جنگلی انبوه و حاوی چندین مدل پازل و تله‌ی مرگبار و…

داستان فیلم جومانجی 2 اینگونه تمام شد که این چهار دوست بالاخره توانستند بازی ویدیویی جومانجی را نابود کنند تا دیگر کسی در دنیای جنگی آن گیر نیفتد. اما قطعا این نمی‌تواند پایانی بر جومانجی باشد. بر اساس تریلر فیلم جومانجی 3، مشاهده می‌کنیم که اسپنسر بازی جومانجی را تعمیر می‌کند اما ناپدید شده و دوستانش هم دوباره به بازی منتقل می‌شوند. البته اینبار بازی ایراداتی پیدا کرده و شخصیت‌های جدید، در نقش برخی از شخصیت‌های قدیمی ظاهر می‌شوند.

داستان فیلم جومانجی 3
داستان فیلم جومانجی 3

طی مصاحبه‌ای که جیک کاسدان با وبلاگ خبری اسلش‌فیلم داشت، توضیح داد که چگونه فیلم Jumanji 3 با دو نسخه قبلی این فیلم ارتباط خواهد داشت. جیمز کاسدان گفته است که فیلم Jumanji 3 دنباله فیلم Welcome to the Jungle خواهد بود. وی در مصاحبه‌اش با وبسایت خبری اسلش‌فیلم گفت:

ما امیدواریم که بتوانیم با استفاده از امکانات مختلف، ارتباط عمیق بین همه نسخه‌های این مجموعه را حفظ کنیم. ما دوست داریم تا تمامی این مجموعه را در کنار هم و در ارتباط با هم نگه داریم.

با وجود اینکه جیک کاسدان جزئیات مربوط به نحوه ارتباط فیلم Jumanji 3 با نسخه اولیه این فیلم را فاش نکرده است، به نظر می‌رسد که نسخه سوم فیلم جومانجی نیز با اشاراتی مانند فیلم Welcome to the Jungle، با نسخه اولیه فیلم جومانجی ارتباط برقرار خواهد کرد. فیلم دوم توانست با اشارات کوچکی به نقش ویلیامز، برداشت مستقل و منحصر به فرد خود را از کتاب تصویری نوشته شده توسط کریس ون آلزبرگ ارائه دهد.

Jumanji: The Next Level 2019
Jumanji: The Next Level 2019

خلاصه رسمی این فیلم به صورت زیر است:

در Jumanji: The Next Level گروه دوباره بازگشته اما بازی تغییر یافته است. وقتی آن‌ها برای نجات دوست خود به با جومانجی بازمی‌گردند، می‌فهمند که هیچ چیز طبق انتظار آن‌ها نیست. بازیکنان باید به اکتشاف مناطق ناشناخته و کشف نشده، از صحراهای خشک تا کوه‌های برفی بپردازند تا از خطرناک‌ترین بازی دنیا فرار کنند.

تریلر جومانجی 3

تریلر نهایی فیلم Jumanji: The Next Level به تازگی منتشر شده و سرنخ‌های جدیدی درباره اتفاقات فیلم و شخصیت‌های آن می‌دهد. این تریلر جومانجی 3 را می‌توانید در زیر تماشا کنید.

https://www.aparat.com/v/04XY3

بیوگرافی کوتاه از چهار شخصیت اصلی جومانجی 3

دواین جانسون (Dwayne Johnson)

Dwayne Johnson
Dwayne Johnson

دواین جانسون به انگلیسی Dwayne Johnson ملقب به The Rock متولد 2 می 1972 در هایورد کالیفرنیا، کشتی‌کج کار، دوبلور و بازیگر آمریکایی است.

دواین جانسون یکی از پول‌سازترین ستاره‌های سینماست.فیلم‌های این بازیگر به طور کلی حدود 10 میلیارد دلار در سراسر جهان فروخته و به همین دلیل جانسون یکی از پرفروش‌ترین ستاره‌های تمام ادوار سینما است.

او قهرمان 8 دوره جهان کشتی‌کج است. او مثل پدربزرگش Peter Maivia و پدرش Rocky Johnson تبدیل به یک کشتی‌کج‌کار حرفه‌ای شود. دواین جانسون در سال 1999 برای اولین بار به سینما رفت و سپس در سال 2001 فیلم «بازگشت مومیایی» را بازی کرد.

جانسون به عنوان یک نویسنده و تهیه‌کننده هم موفق بوده است. در سال 2000، او کتابی راجع به زندگی‌اش به نام Rock Says… منتشر کرد که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز شد. وی همچنین در سال 2012 یک شرکت ساخت فیلم به نام Seven Bucks Productions را تاسیس کرد که از آن زمان تا به حال فیلم‌های زیادی در این شرکت تولید شده است. در حالی که جانسون هنوز در لیست گران‌ترین بازیگران جهان است، در سال‌های 2016 و 2019 در مجله تایم جزء تاثیرگذارترین مردم جهان معرفی شده است.

کارن گیلان (Karen Gillan)

Karen Gillan
Karen Gillan

کارن گیلان (Karen Gillan) بازیگر اسکاتلندی متولد 28 نوامبر 1987 است. او تنها فرزند خانواده است. پدرش «ریموند گیلان» و مادرش «ماری گیلان» هستند. 16 ساله بود که به ادینبرگ رفت و درکالج تلفورد به تحصیل در رشته بازیگری پرداخت. سپس در سن 18 سالگی به لندن رفت و در رشته تئاتر ادامه تحصیل داد. در همان زمان بود که با یک آژانس مدلینگ شروع به همکاری کرد. این شغل برایش خوب تمام شد و آغاز کارش در سریال ها و فیلم های تلویزیونی را رقم زد. کارن گیلان در سال 2006 فعالیت هنری اش را از تلویزیون آغاز کرد. او شروع بسیار خوبی داشت و در همان سال در 6 مجموعه تلویزیونی بازی کرد. سال 2008 او به سریال «دکتر هو» پیوست و تا سال 2013 در نقش «امی پاند» بازی کرد. سال 2010 او به عنوان صداپیشه در بازی کامپیوتری «دکترهو» صدا پیشه شخصیت «امی پاند» بود. او همین شخصیت را در سریال های کوتاه «شب و دکتر» و «زندگی پاند» و نیز در فیلم کوتاه «دکتر هو: خوب مثل طلا» بازی کرد. سال 2014 او در فیلم «نگهبانان کهکشان» در نقش «نبیولا» همبازی «کریس پرت» شد و این نقش را در فیلم های «نگهبانان کهکشان: قسمت دوم»، «انتقام جویان: جنگ ابدیت» و «انتقام جویان: پایان بازی» نیز بازی کرد. از دیگر نقش های جالب او می توان به «مارتا» در فیلم «جومانجی: به جنگل خوش آمدید2017» اشاره کرد. کارن گیلان برای بازی در سریال «دکتر هو» 8 بار در مراسم مختلف نامزد دریافت جایزه شده و 3 جایزه نیز به دست آورده است.

کوین هارت (Kevin Hart)

Kevin Hart
Kevin Hart

کوین هارت به انگلیسی Kevin Hart متولد 6 جولای 1979 در پنسیلوانیا است.او بازیگر، تهیه‌کننده و استندآپ کمدین آمریکایی است. او کار خود را با برنده شدن در چندین مسابقه کمدی در باشگاه‌های نیوانگلند آغاز کرد.

موفقیت کوین هارت در اجرای استند آپ کمدی به حدی زیاد بود که پس از مدتی شهرت و آوازه اجرای برنامه های او به استودیوهای هالیوودی رسید و سبب شد تا از او در برنامه های تلویزیونی استفاده شود. فعالیت های مهم سینمایی هارت با نقش کوتاهی در فیلمهای کمدی « فیلم ترسناک 3 » و « 40 ساله مجرد » آغاز شد و پس از آن با نقش های مهمتر در فیلمهای « مثل یک مرد فکر کن » و « سواری با هم » مورد استقبال مخاطبین سینما قرار گرفت و تبدیل به یکی از پولسازترین کمدین های حال حاضر هالیوود شد.

او به همراه مادر مجرد خود نانسی هارت و برادر بزرگ‌تر خود رابرت بزرگ شد. پدر او هنری رابرت ویترسپون یک معتاد کوکائین بود که اغلب زندگی خود را در زندان سپری کرد.

جک بلک (Jack Black)

Jack Black
Jack Black

توماس جیکوب بلَک (Thomas Jacob Black) ملقب به جک بلک متولد 28 آگوست 1969 بازیگر، نوازنده و کمدین آمریکایی است که به خاطر ایفای نقش در فیلم‌های کینگ کونگ و سفرهای گالیور به شهرت رسید.

از مهم‌ترین آثار جک بلک می‌توان به بازیگری در فیلم پاندای کونگ فوکار 3، فیلم پاندای کونگ فوکار و فیلم جومانجی: به جنگل خوش آمدید اشاره کرد.

جک بلک علاوه‌ بر فیلم پاندای کونگ فوکار 3، سال 2008 در 39 سالگی در فیلم پاندای کونگ فوکار نیز بازی کرده است. جک بلک در این فیلم با Mark Osborne و John Stevenson یعنی کارگردان فیلم پاندای کونگ فوکار و هنرمندانی چون ایان مک شین، آنجلینا جولی، داستین هافمن و جکی چان همکاری داشت.


فیلم Jumanji 3 به زودی اکران می‌شود و من در این مطلب اطلاعاتی که تاکنون از فیلم منتشر شده‌ است را با شما به اشتراک گذاشتم. به نظر می‌رسد که یک ماجراجویی جذاب و دیگر انتظار ما را می‌کشد.

آیا شما هم از مسیری که مجموعه جومانجی در پیش گرفته راضی هستید؟ لطفا نظرات خود را پایین صفحه با من و دیگر کاربران ویرگول به اشتراک بگذارید.

*این مطلب بعد از اکران فیلم و نظرات منتقدین و بینندگان آپدیت خواهد شد.

نویسنده مطلب: baharhashemi1375

منبع مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.