پنهان کردن پروفایل اینستاگرام خودتون رو بلد باشید!

پنهان کردن پروفایل اینستاگرام
پنهان کردن پروفایل اینستاگرام

شبکه های اجتماعی علاوه بر مزیت ها فراوان دارای معایب خاص خود نیز میباشند . یکی از این معایب قرارگیری نام و پروفایل کاربران در لیست پیشنهادی افراد دیگر میباشد و این امکان برای بسیاری از کاربران اینستاگرام خوشایند نمیباشد . در ادامه به آموزش پنهان کردن پروفایل اینستاگرام در لیست پیشنهادی فالوورها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

پنهان کردن صفحه اینستاگرام برای حفظ و مراقبت از حریم خصوصی کاربران است. برای خودتان هم پیش می آید که بعضی وقت ها به لیست فالوورهای یک شخص یا یه پیج سر میزنید و میخواهید فالوورهای آن پیج را دنبال کنید و اطلاعاتی بدست بیاورید. این موضوع برای همه کاربران فعال است مگر اینکه فرد مورد نظر شما، از روش پنهان کردن پروفایل اینستاگرام استفاده کرده باشد. این ویژگی در اینستاگرام برای حفظ حریم خصوصی کاربران از سوی اینستاگرام گذاشته شده و اینطور که معلومه استقبال خوبی هم داشته است.

قبل از اینکه به آموزش پنهان کردن پروفایل اینستاگرام بپردازیم باید موارد زیر را بدانید.

ایجاد اکانت اینستاگرام

در زمان استفاده از روش های پنهان کردن فالوور های اینستاگرام اکانت اهمیت فراوانی دارد. اکانت در اینستاگرام همان پروفایل شما است. شما می توانید چندین راه برای ساخت اکانت در اینستاگرام را دنبال کنید. باید توجه داشته باشید که هویت اکانت شما مشخص می کند که چگونه در اینستاگرام می خواهید فعالیت کنید. به این معنا که اگر بخواهید در فعالیت های تجاری و بیزنس یا بازاریابی در اینستاگرام باشید، باید حتما از اکانت عمومی استفاده کنید و در غیر این صورت باید اکانت خصوصی داشته باشید.

اکانت عمومی (Public) و خصوصی (Private) چیست و چگونه باید اکانت خود را عمومی یا خصوصی کنیم؟

برای داشتن یک پیج با امکان پنهان کردن پروفایل اینستاگرام نیاز است که ابتدا اکانت شما خصوصی باشد. نکته اول : در اینستاگرام ، پس از اینکه یک اکانت ساختید، به طور پیش فرض این اکانت در حالت عمومی یا Public قرار دارد.

عمومی بودن اکانت اینستاگرام به این معناست که هر کاربر دیگری قادر به مشاهده پست‌ های شما بوده و می‌ تواند آنها را لایک کرده یا در زیر پست‌ هایتان کامنت ثبت کند. یعنی دیگر نمی توانید از روش های پنهان کردن فالوور های اینستاگرام استفاده کنید.

اما اینستاگرام این ویژگی را دارد که شما اقدام به ساخت اکانت خصوصی یا Private کنید. با این خصوصی کردن اکانت خود یا همان Private شدن اکانت، بعد از آن دیگر تمامی کاربران اینستاگرام نمی توانند پست های شما را ببینید و تنها افرادی این امکان را دارند که در لیست فالوورهای شما باشند.

یک ویژگی دیگر Private اکانت این است که برای اضافه شدن شما به لیست فالورهای دیگران نیاز است که به شما درخواست دوستی بدهند و شما بعد از تایید آنها در لیست فالوروهای درخواست کننده قرار می گیرید.

در این صورت است که می توانند پست های شما را بخوانند و برای پست های شما لایک یا کامنت بگذارند.

چطور اکانت خود را در اینستاگرام خصوصی کنیم؟

  • به بخش پروفایل اکانت خود بروید.
  • آیکونه شبیه به خورشید را در صفحه لمس کنید.
  • گزینه Private Account را فعال نمایید.

برای خصوصی کردن اکانت اینستاگرام در گوشی های اندروید این مراحل را دنبال کنید:

  • به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کنید.
  • آیکون سه نقطه موجود را لمس کنید.
  • گزینه Private Account را فعال نمایید.

به همین آسانی از این پس اکانت شما خصوصی است و افراد تایید شده از سوی شما می توانند پست ها و مطالب شما را بخوانند. در این صورت شما یکی از راههای پنهان کردن فالوور های اینستاگرام را دنبال کرده اید.

در نسخه های جدید و آپدیت شده اینستاگرام این ویژگی قرار دارد که شما می توانید پروفایل خود را پنهان کنید. تفاوتی ندارد پروفایل شما عمومی باشید یا خصوصی. می توانید با مخفی کردن پروفایل خود از لیست پیشنهادی به کاربران دیگر حریم خصوصی در اینستاگرام خود را به آسانی حفظ کنید.

?آموزشپنهانکردنپروفایلاینستاگرامدرلیستپیشنهادیفالوورها

از طریق کامپیوتر وارد پیج اینستاگرام خودتون بشین.

با استفاده از آیکن آدمک وارد پروفایلتون بشین و گزینه ی Edit profile  رو انتخاب کنین.

مخفی کردن پروفایل اینستاگرام
مخفی کردن پروفایل اینستاگرام

برای اینکه پروفایلتون در لیست پیشنهای بقیه ی کاربران اینستاگرام قرار نگیره باید در انتهای صفحه، تیک گزینه ی Similar Account Suggestions رو بردارین.

مخفی کردن پروفایل اینستاگرام
مخفی کردن پروفایل اینستاگرام

چند ترفند مخفی در اینستاگرام

آنفالو کردن بدون اینکه واقعاً چنین کاری را انجام دهید

اگر از دست پست‌ها و استوری‌های برخی از کاربران عاصی شده‌اید، و به هر دلیلی نمی‌خواهید آن‌ها را آنفالو یا بلاک کنید، می‌توانید از این قابلیت اینستاگرام بهره ببرید. این سرویس چندین ماه قبل مشخصه میوت کردن پست‌ها و استوری‌ها را معرفی کرد که احتمالاً حالا بسیاری از کاربران با این موضوع آشنا هستند.

راحت‌ترین راه برای میوت کردن، نگه داشتن انگشت بر استوری افراد در تایم‌لاین است تا زمانی که گزینه‌ی Mute پدیدار شود. سپس با ضربه بر آن، می‌توانید فقط استوری یا استوری به همراه پست‌های کاربر مذکور را میوت کنید تا دیگر برای شما نمایش داده نشوند.

مشاهده تمام پست‌هایی که لایک کرده‌اید

اینستاگرام مشخصه بوک‌مارک را مدت‌ها پیش معرفی کرد تا کاربران بتوانند پست‌های موردنظر خود را در جایی ذخیره کنند. اما اگر مثلاً چشمتان به عکس یا ویدیویی خورده که بوکمارک کردن آن را فراموش کرده‌اید، با بهره‌گیری از این قابلیت احتمالاً می‌توانید آن را دوباره پیدا کنید. اگرچه در این بخش تمام پست‌های دیده شده نمایش داده نمی شود، اما اگر آن را لایک کرده باشید به راحتی قابل پیدا شدن است.

برای این کار، بعد از مراجعه به پروفایل، با ضربه بر آیکونی که به شکل سه خط عمودی است، Setting را انتخاب کنید. در اندروید، در بخش Accounts بر گزینه Posts You’ve Liked ضربه بزنید و در iOS، ابتدا بر Accounts و سپس بر Posts You’ve Liked ضربه بزنید. با این کار، تمام پست‌ها و ویدیوهایی که لایک کرده‌اید، نمایش داده می‌شود.

مخفی کردن آنلاین بودن در دایرکت اینستاگرام

وقتی که بخش دایرکت مراجعه می‌کنید یا برای اشتراک‌گذاری استوری روانه‌ی منو Send To می‌شوید، می‌توانید آخرین وضعیت فعالیت کاربران موردنظر را مشاهده کنید. اگر هم کاربران در آن هنگام آنلاین باشند، یک نقطه‌ی سبز رنگ در کنار عکس پروفایلشان قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید کسی از کاربران از آنلاین بودن شما خبردار نشود، در اندروید به Setting اینستاگرام مراجعه کنید و در بخش Privacy and Security، بر Activity Status ضربه بزنید. در iOS، ابتدا روانه‌ی بخش Privacy and Security و سپس Activity Status شوید و در نهایت گزینه‌ی موردنظر را غیرفعال کنید.

تعداد فیلترها از آنچه فکر می‌کنید بیشتر است

اگرچه این روزها بسیاری از کاربران با بهره‌گیری از اپلیکیشن‌های متنوع، عکس‌ها و ویدیوهای خود را ویرایش می‌کنند، ولی باید بگوییم که فیلترهای اینستاگرام همچنان پرطرفدار هستند. در همین رابطه، هنگام آپلود عکس یا ویدیو، اگر به انتهای بخش فیلترها مراجعه کنید و بر دکمه Manage ضربه بزنید، می‌توانید تعداد زیادی از فیلترها را مشاهده کنید که به‌صورت پیش‌فرض فعال نیستند.

نویسنده مطلب: ناهید رحیمی

منبع مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.